Wykształcenie główne

Akademia Techniczno-Rolnicza ? mgr inż. rolnictwa, Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych ? studia podyplomowe.

Dotychczasowe miejsca pracy związane z branżą komunalną

Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gostyniu

Obecne stanowisko i miejsce pracy

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. od 2003 r.

Największe dotychczasowe osiągnięcia zawodowe

PGK pionierem stosowania najczystszego paliwa kopalnego ? gazu ziemnego w pojazdach komunalnych. Od 2013 r. po ulicach Śremu poruszają się samochody komunalne napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Stacja Tankowania Gazem Ziemnym LNG/CNG należąca do PGK w Śremie Sp. z o.o. została nagrodzona w Konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016 jako nowatorskie rozwiązanie tankowania metanem płynnym, które stwarza nowe możliwości dla rozwoju motoryzacji w naszym kraju i dla polskiej gospodarki. Nagrody: Złota odznaka Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Honorowy Dyplom Heraklesa KFDZOM, Człowiek Roku w konkursie "Głosu Wielkopolskiego" (2016), Dyplom Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja" za zajęcie I miejsca w konkursie na "Najciekawsze strony internetowe poświęcone odpadom", wyróżnienie w Eurokonkursie Społeczno- Gospodarczym "Przyjaciel Europy" w kategorii "Europejskie przedsiębiorstwo ekologiczne", Nagroda firmy IVECO w kategorii "Naturalne źródła napędu" za budowę przyjaznej środowisku floty pojazdów komunalnych zasilanych CNG i LNG.

Plany zawodowe i ambicje na przyszłość

Wybudowanie nowej siedziby przedsiębiorstwa wraz z zapleczem technicznym, budowa pawilonu przy cmentarzu komunalnym, modernizacja parkingu przy nowo wybudowanym targowisku miejskim, wymiana całego taboru samochodowego z napędem na paliwa alternatywne.

Preferowane obszary zawodowe

Kierowanie zespołem pracowników, plany i strategia rozwoju firmy.