mgr Jacek Ścigała

Prezes MPGKiM Sławno

Wykształcenie główne

studia magisterskie ? prawo administracyjne, studia podyplomowe -Gospodarka Nieruchomościami, specjalność zarządzanie nieruchomościami, licencja zawodowa w zakresie zarządzania nieruchomościami, uprawnienia do wykonywania działalności zawodowej w zakresie zarządzania nieruchomościami, świadectwo kwalifikacji w zakresie Gospodarowania Odpadami ? składowanie odpadów.

Dotychczasowe miejsca pracy związane z branżą komunalną

1991r. ? 2006r. Urząd Miejski w Sławnie, 2006r. ? 2008r. Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Darłowie,

Obecne stanowisko i miejsce pracy

2008r. ? obecnie Prezes Zarządu. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Sławnie.

Największe dotychczasowe osiągnięcia zawodowe

Największe dotychczasowe osiągnięcie Rozwój firmy do poziomu przedsiębiorstwa o dobrej sytuacji ekonomicznej, świadczącej nieprzerwalnie usługi w branży oczyszczania i zagospodarowania odpadów. 2013r. podpisanie umów wykonawczych z gminami pow. Sławieńskiego na zagospodarowanie odpadów, 2013r. wybudowanie i uruchomienie sortowni do sortowania i kompostowania odpadów /dofinansowanie w 85%ze środków RPO/, 2016r. wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes ?DIAMENTY FORBESA 2016? w kategorii firmy do 50 mln przychodu, 2016r. uzyskanie statusu RIPOK dla sortowni, 2018r. uzyskanie statusu RIPOK dla kompostowni, 2019r. Rozbudowa Instalacji Komunalnej /wykonanie fotowoltaiki, hali, placu kompostowego, zakup rozdrabniacza- środki pozyskane z RPO w 85%/ , 2020r. dofinansowanie 85% na rozbudowę instalacji, planowane zakończenie inwestycji 31.12.2021r.

Plany zawodowe i ambicje na przyszłość

Z roku na rok nasze miasto i region są coraz piękniejsze. Dlatego dokładamy wszelkich starań aby obowiązki leżące w naszych kompetencjach były wykonywane efektywnie i solidnie. Nasza Firma dokłada wszelkich starań w kierunku ciągłego podnoszenia standardów oczyszczania i gospodarowania odpadami. Mam nadzieję, że wraz z wyspecjalizowanymi i dbającymi o ochronę środowiska pracownikami oraz świadomymi ekologicznie mieszkańcami osiągniemy zamierzony cel.

Preferowane obszary zawodowe

Najbardziej angażującym i najważniejszym zadaniem MPGKiM w Sławnie pozostaje gospodarka odpadami. Jednak spółka realizuje znacznie więcej zadań. Wszystkim im przyświeca jeden cel: dobro mieszkańców regionu. MPGKiM Sp. z o.o. w Sławnie świadczy usługi w zakresie: ? kompleksowego odbioru i zagospodarowania odpadów, ? letniego i zimowego utrzymania dróg i chodników miejskich wraz z terenami zielonymi, ? administrowania budynkami i lokalami komunalnymi ? zarządzania Cmentarzem